משרד המשפטים

בטח כבר שמעתם שתכנית הממשל שלנו למתמחי משרד המשפטים יצאה לדרך קרא עוד

בטח כבר שמעתם שתכנית הממשל שלנו למתמחי משרד המשפטים יצאה לדרך

אנחנו יכולים לספר לכם מה היה במפגש הראשון (מעל 100 מתמחים ובכירים ממשרד המשפטים, העירייה ומי לא שהתמנגלו, הכירו, שתו ובעיקר נהנו מערב באמת יוצא דופן). אנחנו יכולים לתת לכם קצת מהתגובות ששמענו מהמתמחים או להראות לכם תמונות.

אנחנו יכולים לספר לכם על המפגשים הבאים (מפגש עם פרקליט המדינה, משפטנים על הבר בשוק,  סיור על קו התפר, סיור אמנות בירושלים התחתית)

אבל… לא.

החלטנו לספר לכם את מה שמעניין באמת וזה מה שעבר לנו בראש כשהתחלנו את המהלך הבאמת יוצא דופן הזה.

או כמו שאלישבע אמרה את זה:

"כשהייתי תיכוניסטית פעורה, הרחק מפה, במושב נהלל שבעמק יזרעאל- חלמתי על היום שבו אוכל להיות סטודנטית אקטיביסטית, ולמצוא אנשים שיוכלו לשנות איתי את העולם. לא פחות מזה.
אחרי שירות צבאי של 3 שנים נסעתי ל-8 חודשים להסתובב במזרח, כמו כולם. באי שומם בתאילנד התגלגל לידי ספרו הצנום של עמוס עוז, ״מיכאל שלי״. הוא סיפר את סיפורם של זוג סטודנטים חולמניים מאוהבים, בשיאו של חורף הירושלמי, בשכונת רחביה הציורית.

חזרתי לארץ, ונזכרתי שיש לי משימה לשנות את העולם – הבנתי שהמקום לעשות את זה הוא ללא ספק ירושלים: איפה שנמצאים מוסדות השלטון- הכנסת, משרדי הממשלה, מערכות עיתונים ושלל ארגונים בינ״ל. וושינגטון גרסת ישראל.

אז איפשהו, בין הרצון לגור איפה שמסתובבים כל המבוגרים האלו שמנהלים את המדינה, ובין הרצון להתאהב בחורף ירושלמי – מצאתי את עצמי עוברת לכאן. מאז עברו 11 שנים, במהלכם מצאתי את הבית שלי בירושלים, וגם הקמנו את ״רוח חדשה״ כדי לאפשר לעוד אלפים של צעירים להפוך את ירושלים גם לבית שלהם.

ירושלים כיום היא אכן המקום היחידי בו אפשר ללכת לזרוק את הזבל ולמצוא לצידך חב״דניק, כומר, וסטודנטית צבעונית בבצלאל. והיא המקום היחידי בו אפשר להיכנס לבית קפה ולראות בשולחן אחד שר, בשולחן אחר עיתונאי בכיר, פלוס שני עובדים של אגף התקציבים יושבים על הבר.

בפני כולכם נפתחת החודש דלת לעולם חדש של הזדמנויות מסעירות.

כאן. במקום הכי מיוחד בעולם. ירושלים"

מעניין אתכם? רוצים לשמוע עוד? דברו עם חפצי: heftzi@new-spirit.org.il