ירושלים שם זמני קול קורא

האקדמיה לאומנות בצלאל, פסטיבל הקולנוע ירושלים ורוח חדשה קרא עוד

לאורך אלפי שנים, ירושלים נמצאת בין האוטופי לדיסטופי, בין האידאלי לקטסטרופלי ולכן רק מתבקש שנוסיף ונדמיין אותה הלאה- ירושלים כעיר היא מהות מדומיינת. יש שחוגגים כבר עשורים את איחודה בדגלים ובטקסים ויש שמנבאים שהיא על סף כיליון. היא מתחרדת, היא מתייהדת, היא מתחלנת ומתבוללת. תהלוכות מהלכות בה, שוטרי מג"ב מפטרלים בה – גם נזירות ותיירים.

חיות בתוכה קהילות שנפגשות בתור לתשלום הארנונה, וכל אחת מהן מדמיינת את העיר בצורה פרטית משלה. בעיר שורדת, בה הקיום נאמד מיום ליום והשאיפה היא לדחות את הקץ, הפניית המבט אל העתיד היא פעולה רדיקלית.

ז'אנר המדע הבדיוני – על ספריו וסרטיו נבדל מהפנטזיה בכך שהוא לא מתבסס אך ורק על דמיון-מנותק-מציאות, אלא נשען על מגמות קיימות ומותח אותן, מנסה לשער קיום אפשרי ולהבין כיצד יחיו בני האדם במציאות הזאת. לעתים קרובות היצירה הבדיונית מצליחה לחזות ולתאר במדויק את העתיד להתרחש, כמשאלת לב או כנבואת זעם.

"ירושלים שם זמני" הוא אירוע אמנותי ניסיוני רב-משתתפים המבקש לחשוב על עתידה הרחוק של ירושלים באופן ספקולטיבי, בניסיון לחזות כיצד היא תיראה, מי יחיה בה ואילו תהליכים ותמורות יתרחשו בה. האירוע מבקש לעשות שימוש בז'אנר המדע הבדיוני ככלי שדרכו ניתן לעצב דימוי של עתיד טוב יותר אותו אנחנו שואפים להגשים, או להבין לעומק את ההווה בו אנו חיים באמצעות הקצנתו.

למשך שבוע בחודש יולי, במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים, יוקם בלב המבנה של בית אליאנס אתר צילומים, גוף אורגני חי ומשתנה, שיקלוט לתוכו מבקרים המעוניינים להשתתף במשחק תפקידים חי.

הסט ינוהל על ידי סטודנטים במחלקה לאמנות, בצלאל, ויתפקד כעולם פתוח אשר יכלול תפאורה, שחקנים, סיפורי רקע, עבודות אמנות, אמצעי הפקה ועריכה זמינים וכן צוות שיתעד את המתרחש בו בכל עת. המבקרים יוכלו להשתתף בסדנאות דמיון מודרך ופענוח תעלומות.

אנחנו מזמינים אתכם לבקר בירושלים העתידנית ,(virtual reality) מציאות מדומה ולהשפיע בעצם נוכחותכם על הדרך בה היא תראה – כמשתתפים או כתיירים. החומרים המצולמים יוקרנו לאורך השבוע כאשר המתח יבנה לקראת אירוע הנעילה, בו יוקרנו סרטי מדע בדיוני שיורכבו מחומרים המצולמים בימי הפסטיבל.

.זהו ניסיון לחשוב על קולנוע ניסיוני בתור אירוע מתהווה, מתמשך, דינמי ולא צפוי..

**************************
אנו קוראים ליוצרים פעילים כמו גם לסטודנטים לקולנוע ואמנות מירושלים ומחוצה לה
לקחת חלק בפרויקט באחת משני פרויקטים:

בית אליאנס

למשך שבוע בחודש יולי, במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים, יוקם בלב המבנה של בית אליאנס אתר צילומים, גוף אורגני חי ומשתנה, שיקלוט לתוכו מבקרים המעוניינים להשתתף במשחק תפקידים חי.

הסט ינוהל על ידי סטודנטים במחלקה לאמנות, בצלאל, ויתפקד כעולם פתוח אשר יכלול תפאורה, שחקנים, סיפורי רקע,עבודות אמנות, אמצעי הפקה ועריכה זמינים וכן צוות שיתעד את המתרחש בו בכל עת. המבקרים יוכלו להשתתף בסדנאות ופענוח תעלומות. (virtual reality) דמיון מודרך, מציאות מדומה ניתן לקחת חלק באחת מהדרכים הבאות: בימוי סרט, בימוי סט, בניית עולם או בניית אחווה.
בימוי סרט: תמיד רציתם לביים סרט קצר על מד"ב בירושלים, אבל לא היה לכם אמצעים ותקציב? אתם מוזמנים ליהנות מהסט הבנוי שלנו ומאמצעי הפקה זמינים. שלחו לנו תסריטים ואנחנו נעזור לכם להגשים את חזונכם.

בניית סט: הסט יבנה באמצעות יצירות אמנות העוסקות במדע בדיוני ובעיר ירושלים. העבודות יאצרו בתוך חללי התצוגה של בית אליאנס. ניתן לשלוח הצעות לעבודות פלסטיות קיימות וחדשות המציעות מבט מדומיין על ירושלים העתידנית. העבודות יוצגו או יצאו אל הפועל במסגרת האירוע.

בניית עולם: העברת סדנאות, הרצאות ופעילויות הקשורות בהתבוננות ספקולטיבית על עתידה של ירושלים.
בניית אחווה: בואו להשתתף בהפקת האירוע כשחקנים, ניצבים, צלמים, עורכים, מעצבי תפאורה, משבשי תפאורה, אנטגוניסטים ראשיים, מבקרים תמימים או מעצבי תלבושות.

אנו מזמינים אתכם לבקר בירושלים העתידנית ולהשפיע בעצם נוכחותכם על הדרך בה היא תראה – כמשתתפים או כתיירים.

המרפסת

במהלך הפסטיבל יוקרנו שתי אסופות של סרטי וידאו וסרטים ניסיונים על המרפסת של בניין כלל
בשיתוף קבוצת מוסללה.
ניתן לשלוח עבודות וידאו וסרטים קצרים העוסקים בנושאים הבאים:
– חזיונות אוטופים או דיסטופים עבור העיר ירושלים
-עבודות המדמיונות את המרחב הישראלי מחדש
– עבודות המציעות תרחישים אלטרנטיבים לאירועים היסטורים
– עבודות המציגות מבנים חברתיים אלטרנטיבים

את ההצעות יש לשלוח עד 25.6.17
או בקישור mp4 עבודות וסרטים יש לשלוח בפורמט

PDF הצעות יש לשלוח במסמך
לפרטים והצטרפות jff.alliance@gmail.com

האקדמיה לאומנות בצלאל, פסטיבל הקולנוע ירושלים ורוח חדשה
את ההצעות יש לשלוח עד 25.6.17 או בקישור mp4 עבודות וסרטים יש לשלוח בפורמט PDF הצעות יש לשלוח במסמך