אודות

קצת מספרים

2003

שנת הקמה

16,300

עוקבים בפייסבוק

5,000

בוגרי תוכניות

יותר מ-200,000

משתתפים באירועים

500

אירועי תרבות

150

אמנים בבית אליאנס

50

קהילות צעירים

60

פרויקטים חברתיים

עלינו

רוח חדשה רואה בירושלים עיר בירה מעוררת השראה, רלוונטית ומושכת עבור צעירים. כעיר היסטורית מורכבת, החיים בירושלים מביאים עמם אתגרים רבים המצריכים פתרונות יצירתיים, אשר יובילו את העיר ואת הצעירים החיים בה קדימה ויצרו הזדמנויות חדשות ומיוחדות. מתוך תפיסה זו, אנו יוצרים פתרונות מגוונים ויצירתיים בתחומים שונים כגון מדיניות עירונית, תשתיות פיזיות, תוכניות האצה, תרבות, פנאי, תעסוקה ודיור אשר הופכים את ירושלים למרכז תרבותי, כלכלי, קהילתי וחברתי אטרקטיבי עבור צעירי העיר. 

כיום מפעילה 'רוח חדשה' שני פרויקטי דגל משמעותיים: בית אליאנס והריסטריט. בית אליאנס מהווה מנוף תרבותי ואמנותי משמעותי במרכז העיר. הבית הפך ממבנה נטוש למרכז תרבותי של עשייה ויצירה עבור מאות אמנים, יוצרים ואנשי תרבות. בית אליאנס מארח מאות אירועים מידי שנה ומופקים בו מגוון רחב של סדנאות ופעילויות על ידי דיירי הבית. הריסטריט שהוקם בשיתוף עם קרן ליכטאג והמודל הירושלמי משמש כמתחם עבודה משותף ברחוב שלומציון במרכז העיר אשר מהווה כהאב ליזמים חברתיים ירושלמים וכן כמאיץ לעסקים קטנים חדשים המתפתחים בעיר. במתחם מתקיימות גם פעילויות תרבות וסדנאות עבור צעירי ירושלים. בנוסף, אנו ממשיכים עם אחת מתוכניות הדגל של רוח חדשה שהחלה כבר בשנת 2010 וממשיכה עד היום, תוכנית ToolBox המכשירה צעירים ירושלמים שזה עתה סיימו את פרק לימודיהם והופכת אותם לבעלי עסקים עצמאיים הפועלים בעיר.

רוח חדשה היא תנועת צעירים שנוסדה בשנת 2003 על ידי קבוצת סטודנטים ירושלמים בשיתוף עם אנשי עסקים בעיר, במטרה לחזק את העיר ירושלים שתהיה טובה, מושכת ורלוונטית לצעירים ותשוב להיות מרכז תרבותי-כלכלי חזק ומוביל, כיאה לבירת ישראל. לאורך השנים, יזמה רוח חדשה מאות פרויקטים ותכניות פורצות-דרך, שאומצו בהדרגה על ידי המגזר הציבורי והפרטי בעיר ובהם השתתפו עשרות אלפי צעירים וצעירות. העמותה פועלת בשיתופי פעולה רבים עם כל גוף החולק את חזונה ומתוך כך בין שותפינו עיריית ירושלים, משרד ירושלים ומורשת (הרל"י), קרנות פילנתרופיות, ארגוני חברה אזרחית, המגזר העסקי בירושלים, מיזמים מקומיים ועוד.

צוות

ועד מנהל

הפרוייקטים שלנו

בית אליאנס

בית תרבות ואומנות

restreet logo

חללי עבודה משותפים

דורות ראשונים ושלומציון

שותפים ותורמים